11.KOLEJKA, KS BROCHÓW – ŻAK WROCŁAW

Po kolejnej pauzie wracamy na boisko. Już w najbliższą niedzielę na boisku przy ulicy Wiaduktowej dojdzie do pojedynku KS Brochów – Żak Wrocław w ramach 11. kolejki rozgrywek Klasy B grupa: Wrocław V.

Nasz najbliższy przeciwnik – drużyna Żak Wrocław powstała w 2011 roku. Przez cztery lata brała udział w rozgrywkach „C” klasy. Sezon 2016/2017 jest drugim na szczeblu Klasy „B”.

Sytuacja Żaka Wrocław w tabeli nie wygląda optymistycznie. Ledwie jeden punkt zdobyty w 3.kolejce na wyjeździe w meczu z Turem, czterdzieści straconych bramek w ośmiu dotychczas rozegranych spotkaniach - na jeden mecz przypada średnio pięć straconych goli. Te liczby nie przemawiają za naszym przeciwnikiem. Jest to jednak tylko statystyka. Boisko potrafi dość brutalnie zweryfikować takie podejście do przeciwnika. Przyjezdni muszą szukać punktów, gdyż widmo spadku cały czas zagląda im w oczy. Ewentualna wygrana Falko Rzeplin z Błękitnymi przy jednoczesnej porażce bądź remisie na Brochowie, spowoduje obsunięcie się „Żaków” w tabeli na ostatnie miejsce.

Odmienne nastroje panują na Brochowie. Zespół kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, co zaowocowało objęciem fotelu lidera. Po piętach depcze nam jednak Sparta Wrocław mająca tyle samo punktów, jednak rozegrany jeden mecz mniej. Będą oni szukali punktów na wyjeździe w pojedynku z Polonią Jaksonów. Nie zapominajmy o poprzednim liderze grupy - Polonii Bielany Wrocławskie. Zawodnicy z przedmieść stolicy Dolnego Śląska będą chcieli zakończyć passę trzech meczów bez wygranej. Mimo dobrych wyników nadal trzeba mieć w pamięci ostatni mecz z Błękitnymi Jerzmanowo. Absencja dwóch zawodników była aż nadto widoczna i tylko dzięki błędowi jednego z obrońców gospodarzy wywieźliśmy komplet punktów. Poprawa skuteczności jest pierwszą rzeczą, jaką zawodnicy z Brochowa będą musieli poprawić.

Reasumując, niedzielne spotkania zapowiada się bardzo interesująco. Lider kontra przedostatni zespół grupy. Jeden z najskuteczniejszych ataków a naprzeciwko najsłabsza formacja defensywna naszej grupy. Żak potrzebuje punktów by, oddalić się od strefy spadkowej, My potrzebujemy kompletu oczek by utrzymać pierwsze miejsce. To gwarantuje mnóstwo emocji.

Do końca rundy jesiennej pozostały jedynie trzy kolejki. Czas na pierwszy epizod listopadowego tryptyku.

Historia pojedynków:

Żak Wrocław