Strzelińska saga cz.6: Ludów Śląski mówi "sprawdzam"

Strzelińska saga cz.6: Ludów Śląski mówi "sprawdzam"

Strzelińskiej sagi w tej rundzie ciąg dalszy. Tym razem na własnym boisku zagramy z liderem naszej grupy-drużyną Esthetic Ludów Śląski. Napisać, że będzie to mecz kolejki, wręcz hit, to jakby nie napisać nic. Będzie to pojedynek, który między innymi zweryfikuje ambicje zawodników KS Brochów w kwestii awansu do A-Klasy. Brochowianie przystąpią do tego meczu z bilansem 5 meczów z rzędu ze zwycięstwem. Ludów Śląski wygrał wszystkie 8 spotkań. Co prawda ten mecz nie zmieni nic w kwestii lidera, jednak ewentualna wygrana KSu zmniejszyłaby przewagę Estheticu do 2 oczek. Porażka lub remis naszego zespołu mocno skomplikuje sytuację w tabeli. Trzeba mieć na uwadze zespoły posiadające również 19 punktów po 8 kolejkach-Lider Borów oraz Błękitnych Pustków Wilczkowski.

Mecze 9.kolejki drużyn sąsiadujących z KS Brochów w tabeli.

MKS Magnice

-

Błękitni Pustków Wilczkowski

14 października, 15:00

Lider Borów

-

Tarant Krzyżowice

14 października, 11:00

Garść statystyk

Ludów Śląski ma po ośmiu dotychczas rozegranych kolejkach strzelone 32 bramki. Daje to średnią 4 bramki na mecz. Nie ma dla nich znaczenia, na jakim boisku grają, zarówno u siebie, jak i na wyjeździe są bardzo regularni. Na swoim obiekcie strzelili dotychczas 15 goli, a w delegacji 17. Należy też wspomnieć o dokonaniach formacji defensywnej naszego najbliższego rywala. Esthetic stracił do tej pory 8 bramek, co daje średnią 1 na mecz. Jest to trzeci najlepszy wynik w Grupie VII B-klasy zaraz po Wichrze Domasław i KS Brochów. Podobnie jak w przypadku zdobytych goli, zespół z powiatu strzelińskiego jest regularny w straconych bramkach. Zarówno u siebie, jak i na wyjeździe dali sobie wbić po 4 bramki.

Klasyfikacja strzelców KP Ludów Śląski

8 bramek: Mariusz Denes

5 bramek: Arkadiusz Półchłopek oraz Marek Tabor

4 bramki: Wojciech Muszyński

2 bramki: Zbigniew Kokorudz

źrodło: łączynaspilka.pl

Kwestie dyscyplinarne

W ciągu ośmiu kolejek zawodnicy KP Ludów Śląski zobaczyli 8 żółtych kartek. Warto nadmienić, że rywal zdobywa większość kartek (konkretnie 6) w meczach wyrównanych, gdy wynik waży się do ostatniej minuty. Tak było w pojedynku 3. kolejki ze Sportingiem Wrocław (zawodnicy Sportingu kończyli mecz w dziewięciu) oraz w następnej kolejce z Liderem Borów (Lider kończył zawody w "10"). Żaden z zawodników Estheticu nie jest zagrożony absencją w niedzielnym spotkaniu z powodu ilości zdobytych kartek.

źródło: łaczynaspilka.pl

Mecz o mistrzostwo wrocławskiej B-klasy grupy VII

9.kolejka

KS Brochów - Esthetic Ludów Śląski

godzina 11.00

Boisko: MCS Brochów, ul. Centralna

zbiórka: godzina 10.00

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości
Shoutbox
Dołącz do rozmowy ?