Niepodległościowe granie

Niepodległościowe granie

Powoli zbliżamy się do końca rundy jesiennej sezonu 2018/2019 we wrocławskiej B-klasie Grupa VII. Przed nami jeszcze do rozegrania trzy spotkania. Najbliższy mecz zagramy w szczególnym dniu dla wszystkich Polaków. W rocznicę stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, na swoim boisku podejmiemy rezerwy Polonii Bielan Wrocławskich. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00.

Do meczu podopieczni Andrzeja Kuczmy przystąpią z serią dziewięciu wygranych meczów z rzędu. Jednak trzeba pamiętać, że pojedynek w Domasławiu mógł zakończyć się stratą punktów. Postronny widz miał wrażenie, iż brochowska lokomotywa dosłownie i w przenośni nie dojechała na drugą połowę spotkania. Dlatego tak ważne jest by w następnych meczach nie popełniać błędów jakie wydarzyły się w poprzednią niedzielę. Wracając do statystyk - formacja obronna Brochowian nadal jest najszczelniejszą w grupie. Po rozegranych 12 meczach rywale zdołali ledwie 7 razy pokonać naszego golkipera. Również siedem razy KS Brochów schodził z boiska bez straty bramki.

O rywalu

Nasz najbliższy przeciwnik jest nam bardzo dobrze znany - najpierw z wieloletniej rywalizacji z pierwszym zespołem, a od poprzedniego sezonu, z zespołem rezerw. Ta runda nie zaczęła się zbyt dobrze dla Bielan. Seria 10 meczów z rzędu bez zwycięstwa, 13 strzelonych bramek w 10 spotkaniach oraz aż 38 goli straconych - co w konsekwencji zaowocowało ostatnim miejscem w grupie z okrągłym zerem w rubryce "punkty". Jednak każda seria ma swój koniec. W 11 i 12 kolejce zawodnicy Polonii mierzyli się kolejno z Magnicami oraz Karszowem - czyli sąsiadami z dołu tabeli. W dwóch meczach zdołali strzelić 14 bramek, czyli tyle, ile wcześniej udało się wbić w dziesięć kolejek oraz stracili zaledwie jednego gola. Duży udział w tym dorobku strzeleckim miał Michał Ośka, który w obu meczach sześciokrotnie trafił do siatki rywala, jak i Sławomir Łukomski popisujący się hat-trickiem w meczu z KS Karszów. Oznacza to jedno - Polonia Bielany Wrocławskie przyjedzie na Centralną z chęcią podtrzymania zarówno punktowej jak i bramkowej passy. Mimo ogromnej przepaści jaka dzieli obie ekipy w tabeli grupy VII oraz przede wszystkim innymi priorytetami obu drużyn na ten sezon - mecz zapowiada się bardzo ciekawie.

Warto nadmienić, iż pierwsza drużyna Polonii Bielan Wrocławskich zagra swój mecz z Ambrozją Bogadaszowice w Grupie III A-klasy również 11 listopada - o godzinie 13.00

Najlepsi strzelcy Polonii Bielan Wrocławskich

13 bramek - Michał Ośka

3 bramki -Sławomir Łukomski

2 bramki - Hubert Wolny oraz Krzysztof Denkiewicz

Asysty

3 -Filip Wroński, Hubert Wolny, Krzysztof Walczak

2 - Michał Ośka, Krzysztof Denkiewicz

Historia pojedynków

Z rezerwami Bielan Wrocławskich mierzyliśmy się dwukrotnie w poprzednim sezonie. W rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 na boisku przy ulicy Sztabowej po wyrównanym meczu wygraliśmy 3:2. Bramki w tamtym spotkaniu strzelali: Paweł Jaskólski, Paweł Ziółkowski oraz Grzegorz Jankowski. W rundzie wiosennej, w meczu 18. kolejki rozegranym 29 kwietnia na Bielanach przy ulicy Kolejowej, pokonaliśmy pewnie gospodarzy 2:0 po bramkach: "Alexa" oraz Piotra Kozaczyńskiego.

Zbiórka o godzinie 10.00

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości
Shoutbox
Dołącz do rozmowy ?