Czas na przełamanie

371 r. p.n.e. Kulminacja wojen Beockich. Pod Leuktrami wojska Sparty ponoszą klęskę z mniej liczną armią Teb. Był to początek końca hegemonii i potęgi Sparty w regionie….

Dwa milenia później. KS Brochów po porażce na inaugurację rundy wiosennej z Polonią Bielany Wrocławskie, aby nadal marzyć o awansie musi zacząć zdobywać punkty. Nie wygraliśmy drugiego meczu z rzędu, a w najbliższą niedzielę czeka nas kolejny hit kolejki. Przeciwnikiem będzie Indata Sparta Wrocław - lider V grupy, niepokonany w roli gospodarza. Najskuteczniejszy zespół w grupie (41 zdobytych bramek) oraz najlepsza defensywa (12 straconych goli – tyle samo ile KS Brochów).

W przerwie zimowej Indata rozegrała sześć sparingów:

9.03 Indata Software Sparta Wrocław 2:3 KS Wicher Domasław.

2.03 Indata Software Sparta Wrocław 4:5 K.S Dobroszów - Januszkowice (B)

26.02 Indata Software Sparta Wrocław 3:2 Kometa Kryniczno (B)

19.02 Indata Software Sparta Wrocław 8:2 KS Tomtex Widawa Wrocław (B)

12.02 Indata Software Sparta Wrocław 5:0 Zalesie Wójcice (B)

5.02 Indata Software Sparta Wrocław11:1 LKKS DĄB Kuraszków (B)

Bilans 4-0-2, bilans bramkowy: 33-13

W ostatniej kolejce, w meczu wyjazdowym wysoko pokonali Muchobór 5:2. Ostatni raz w tym sezonie ulegli w 6.kolejce (25 września) 1:2 Wratislavii II Wrocław. Drugim zespołem, który zdołał pokonał Spartę był KS Brochów (2.kolejka). Od tego momentu nie przegrali w sześciu ostatnich spotkaniach. Warto zwrócić uwagę, ze były to zwycięstwa zdecydowane.

Sześć ostatnich ligowych meczów Sparty:

Tur Wrocław

Polonia Bielany Wrocławskie

MKS Sołtysowice (Wrocław)

Polonia Jaksonów

Orzeł Święta Katarzyna

Muchobór Wrocław

Bilans 6-0-0, bilans bramkowy: 27-7

W każdym spotkaniu „Spartanie” tracili bramki, jednak dla rywali był to mały pocieszający fakt gdyż w zamian strzelali 3-4 gole więcej.

Historia pojedynków ze Spartą Wrocław

Mecz odbędzie się w najbliższą niedziele, 26 marca o godzinie 13.00. Informacja dla zawodników - zbiórka o godzinie 12.00. Sędzią głównym spotkania będzie Piotr Piejko, a asystować na liniach będą mu: Konrad Brożyna oraz Michał Dziedzic

Indata Sparta Wrocław – KS Brochów

26.03.2017(niedziela)