Ciężki wyjazd do Jaksonowa

Runda wiosenna nabiera rozpędu. Trzeba szybko ochłonąć po ostatnim wysokim zwycięstwie bo przed nami już 17 kolejka w grupie V Wrocław. Tym razem czeka nas mecz wyjazdowy. Jedziemy do Jaksonowa, wsi w powiecie wrocławskim w gminie Żórawina liczącą około pięciuset mieszkańców.

Towarzystwo Kulturalno-Sportowe Polonia Jaksonów, bo tak brzmi pełna nazwa, jest zespołem stosunkowo młodym. Powstały w 2010 roku zespół szybko awansował do B-klasowej rodziny. Po trzynastu rozegranych spotkaniach Jaksonów z dorobkiem 23 punktów zajmuje 5. miejsce w grupie. Dotychczas rozegrali sześć pojedynków na własnym boisku:

Bilans bramkowy: 22:15

KS Brochów w swojej historii tylko raz zmierzył się z Polonią Jaksonów. W rundzie jesiennej na Brochowie udało się pokonać przyjezdnych 4:0 po dwóch trafieniach Gustawa Sadowskiego i po jednym Pawła Ziółkowskiego oraz Adriana Dulanowskiego.

KS Brochów (Wrocław)

4-0

11 września, 15:00

Co prawda udało nam się przerwać passę trzech meczów bez zwycięstwa w spotkaniu z Sołtysowicami, jednak w Jaksonowie zobaczymy, czy nie był to jednorazowy wyskok. Rywal na swoim podwórku jest bardzo groźny i na pewno będzie się chciał zrewanżować za listopadową porażkę. Na kolejną stratę punktów nie ma już miejsca. Zawodników KS Brochów czeka ciężkie 90 minut by nie stracić kontaktu z czołówką i w spokoju odpoczywać w czasie pauzy wielkanocnej. Mecz odbędzie się 9 kwietnia o godzinie 11.00 na boisku w Jaksonowie przy ulicy Wrocławskiej. Zbiórka o godzinie 10.00. Arbitrem spotkania będzie Rafał Świerczek.