10. KOLEJKA, BŁĘKITNI JERZMANOWO - KS BROCHÓW

Stało się. KS Brochów po pogromie nad Falko Rzeplin zameldował się na fotelu lidera B-klasy grupy V: Wrocław. Od końca sierpnia trwała walka o dogonienie lidera. Seria zwycięstw pozwoliła na osiągnięcie tego celu. Teraz to my będziemy celem grup pościgowych w postaci Sparty Wrocław oraz Polonii Bielany Wrocławskie. Jak pokazał przykład rywali z Bielan, zwycięska passa może się skończyć. Dlatego ważne jest zachowanie spokoju i koncentracji, bo jedna wpadka może brutalnie wybrudzić nas z pięknego snu, jakim w tym sezonie niewątpliwie jest awans do A – klasy.

Na naszej drodze w najbiższą niedziele stanie kolejny spadkowicz z A klasy - Błękitni Jerzmanowo. Zespół założony w 1997 roku. W sezonie 2009/2010 z bilansem 16 zwycięstw 1 remisu oraz jednej porażki, zajęli pierwsze miejsce w grupa: Wrocław XII, B – klasy. Jedynym zespołem, który wtedy pokonał Błękitnych był właśnie KS Brochów. W poprzednim sezonie zabrakło im trzech punktu do utrzymania.

W obecnym sezonie ekipa Błękitnych plasuje się w środku stawki ze zdobytymi 10 punktami oraz bilansem 3 zwycięstw, 1 remisu i 4 porażek. W ostatniej kolejce ulegli na wyjeździe Muchoborowi 0:1. Nasi zawodnicy natomiast podtrzymali serię zwycięstw z rzędu. W siedmiu meczach straciliśmy osiem bramek, z czego siedem na wyjeździe. Nie możemy dopuścić do rozluźnienia w pewnych momentach meczu, jakie miało miejsce w meczu z Rzeplinem, ponieważ lepiej dysponowany rywal może brutalnie i bezwzględnie je wykorzystać. Liczymy również na podtrzymanie dobrej formy formacji ofensywnej.

Historia pojedynków:

2003/2004